Sveicināts, autovadītāj!

Zemāk aprakstītas situācijas, kuru dēļ visbiežāk tiek piešķirti zemi vērtējumi par braucienu. Izlasi, iespējams šeit ir kas tāds, ko vari uzlabot savā darbā:

 1. Ieslēgt navigāciju, kas nav Taxify piedāvātais maršruts (piemēram Waze, GoogleMaps), aizņem mirkļus, taču nodrošina Jūs ar informāciju par to, kur atrodas sastrēgumi, kāds ir īsākais/ērtākais ceļš. Jo ātrāk un ērtāk nogādājat klientu galamērķī, jo laimīgāks ir klients. Taxify aplikācijā piedāvātais maršruts nav klienta izvēlēts, tādēļ jāizvēlas Waze/Google Maps piedāvātais maršruts. Klienti no Jums sagaida, ka Jūs zināsiet kur atrodas galamērķis.
 2. Tiklīdz kā klients iekāpj mašīnā, Jūs uzsākat braucienu un ieslēdzat skaitītāju. Cena, brauciena beigās, ir jāpielīdzina tai summai, kas norādīta skaitītājā. Brauciena beigās tas VIENMĒR jāpārbauda. 
 3. Kad esat ieradies pie klienta, norādīt, ka esat klāt vajag tikai tad, kad esat tieši pie durvīm vai norādītās adreses, nevis 3 līkumus no norādītās adreses. Mirklī kad ierodaties, Jums nav jāzvana klientam. Kad pagājušas 5 minūtes, tad varat veikt pirmo zvanu, lai noskaidrotu, vai klients drīz ieradīsies un lai atgādinātu, ka Jūs gaidāt. Tad jāgaida vēl 5 minūtes un jāveic otrs telefona zvans. Ja uz to nav pozitīvas atbildes, un, ja šo 10 minūšu laikā klients nav ieradies, tad Jums ir tiesības norādīt, ka “Klients nav ieradies” un beigt braucienu, lai gaidītu nākamos. Jūs nedrīkstat aizbraukt nebrīdinot klientu par to. 
 4. Ja klients ir izvēlējies maksājuma kartes iespēju (Aplikācijas maksājums), tad skaidra nauda nav jāņem. NEKĀDĀ GADĪJUMĀ. Par tējas naudu uzskatāma tikai tā, kuru klients šādi nosauc. Par katru REFUND (naudas atmaksa klientam) Jums pašiem būs jāmaksā no savas bilances. Divkāršas samaksas ņemšana tiek uzskatīta par klientu apkrāpšanu, kas ir stingrs Taxify noteikumu pārkāpums. Tā ir Jūsu atbildība, nepieņemt naudu, kad tā nav Jums paredzēta. Arī ne tad, ja klients atceras, ka viņam uz kartes nav naudas vai ir kāda cita problēma. Taxify komanda ar to tiks galā!  Jūsu uzdevums ir nogādāt klientus no punkta A uz punktu B un pieņemt maksājumu, kādu klients ir izvēlējies. Ja klients brauciena beigās tomēr vēlas maksāt skaidrā naudā, ir jāveic TARIFA PĀRSKATĪŠANA un jānorāda, ka no klienta kartes jāpieprasa 0 € un jāpievieno iemesls - Skaidras naudas maksājums. 
 5. Ja klients saka, ka šis ir viņa pirmais brauciens un viņam ir atlaižu kods, tad tas ir jāievada aplikācijas sadaļā “Akcijas” pirms tiek izveidots pasūtījums. (Pirms klients izsauc vadītāju) Ja klients nav pievienojis kodu aplikācijā, tad viņam atlaide nav jāpiešķir uz vietas, citādi sanāks, ka uzsaucat klientam braucienu.
 6. Iekāpjot mašīnā, lai pārbaudītu, ka tas ir īstais klients, ir vairākas iespējas:
  a) jautāt - Kā Jūs sauc? (Nevis - Vai esat Jānis?);
  b) jautāt - Kāds mašīnas numurs norādīts aplikācijā?
  Ja tomēr notiek tā, ka esat paņēmis neīsto klientu, tad:
  1. jāsazinās ar klientu, kuru esat atstājis uz ielas, Jūs gaidām;
  2. atvainojaties par to, ka šādi gadījies;
  3. OBLIGĀTI beidziet braucienu, citādi klients nevar izsaukt jaunu taksi, kamēr Jūsu brauciens ir aktīvs;
  4. ja klientam izvēlēts Aplikācijas maksājums, tad norādīt 0€ un paskaidrojumā ierakstīt, ka  paņēmāt citu klientu.
 7. Mūzikas izvēle mašīnā arī ir ļoti svarīga, jo neitrālāka izvēle, jo lielāka iespēja, ka tas cilvēkus nekādi neietekmēs. Izvairīties no politiska, reliģiska satura pārraidēm. Latviešu klientiem ne vienmēr patīk, ja viņu vadītājs viņus pārvadā mašīnā un liek tiem klausīties radio krievu valodā un otrādi.
 8. Ja mašīnā izvēlaties skatīties kādu filmu vai citu pārraidi, kamēr gaidāt pasūtījumus, tad laikā, kad notiek pasūtījums un esat ar klientu, Jūsu uzmanībai jābūt uz to, kas notiek uz ceļa, nevis kādas jaunas lietas notiek mīļākajā seriālā.
 9. Laipnība un sapratne, kā arī komunikācija ar klientu var ļoti uzlabot Jūsu reitingu. Ir jāatrod līdzsvars starp “pārāk runātīgs” un “pilnīga klusēšana”. Noteikti ir jāsasveicinās un brauciena beigās jāatvadās no klienta.
 10. ATLIKUMAM skaidras naudas braucieniem vienmēr ir jābūt. Jūsu uzdevums ir vienmēr būt gataviem, lai varētu izdot atlikumu braucienam obligāti līdz pat 20€, ja iespējams, tad vairāk. Nespēja izdot atlikumu nekad nevar būt uz klienta rēķina.
 11. Vērtēšanas sistēma. Lai neradītu diskomfortu un nepatiesu informāciju, tad aicināt klientus vērtēt Jūs ar 5* ir aizliegts. Šī vērtēšana ir anonīma! Sazināties ar klientu, lai noskaidrotu kādēļ kaut kas nepatika arī ir aizliegts. Tādēļ strādā Taxify atbalsta komanda.
 12. Pēc katra brauciena ir jāpārbauda vai klients nav nejauši atstājis kautko no savām mantām Jūsu mašīnā. Klienta kontaktinformācija ir pieejama stundu pēc brauciena beigām, taču to var izmantot TIKAI lai sazinātos ar klientu, ja esat atradis mašīnā klienta atstātās mantas.
 13. Ja klients ir no lidostas, vai ceļā uz lidostu, vai vienkārši ar daudz somām - tās jāpalīdz iecelt un izcelt no mašīnas.
 14. Ja redzat, ka klients ir ar mazu bērnu un Jums ir pieejams bērnu sēdeklītis, tad tas ir jāpiedāvā pašam, nevis jāgaida, kad Jums par to pajautās.
 15. Ja kādu iemeslu dēļ aplikācija ir “uzkārusies” un Jūs nezināt kas notiek, tad:
  a) ja izvēlēts skaidras naudas maksājums - norēķinieties ar klientu pēc skaitītājā norādītā un beidziet braucienu;
  b) ja izvēlēts aplikācijas maksājums - piefiksējiet summu, kāda bija braucienam, jo katrs šis gadījums tiek reģistrēts atsevišķi un, lai tos atrisinātu, nākamajā darba dienā tiek apzvanīti vadītāji un braucienu summas tiek reģistrētas manuāli. Kas nozīmē, ka arī šādā gadījumā nav nepieciešams veikt skaidras naudas maksājumu, jo Taxify komanda ar to tiks galā.
 16. Darbs ar klientiem ir nogurdinošs un smags, tādēļ var gadīties, ka tas noved līdz dusmām vai aizkaitinājumam. Lai izvairītos no šo negatīvo emociju izlādes uz klientiem, paņemiet pauzi. Tai nav jābūt garai, galvenais ir izkāpt no mašīnas, izvēdināt prātu. Kad esat atguvis mieru, varat doties atpakaļ pie darba.
 17. Galu galā, turiet mašīnu skaistu, tīru, smaržīgu. Pārbaudiet, lai drošības jostas vienmēr fiksētos un palūdziet klientiem tās piesprādzēt.

Uzmanību! Ja vairākes reizes pārkāpsiet šos noteikumus, tad Jūsu konts var tik bloķēts. Pirms konta bloķēšanas ar Jums sazināsimies un brīdināsim par pārkāpumiem, lai dotu iespēju labot kļūdas. Ja jau šobrīd dari visu tā, kā rakstīts, tad ļoti pasakāmies, bet atkārtošana nenāk par ļaunu. Lai Jums veiksmīgi braucieni un patīkami klienti. Veidosim kopīgi savstarpēji patīkamu un tolerantu darba vidi!

Ar laba vēlējumiem,

Jūsu Taxify komanda!

Did this answer your question?